2008. október 14-én a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) vezetői (Kiss István elnök, Vanyus Attila alelnök, Sinka László főtitkár és Kökény Beatrix elnökségi tag) Budapesten fogadták az alapítás alatt lévő Magyarországi Kézilabda Szurkolók Országos Szövetségének (MKSZOSZ) elnökségi tagjait, Szanyi Tamás elnököt [Gyöngyös], Török Tibor [Szeged], Remport Csaba [Veszprém], Vizi Tamás [Győr] alelnököket, valamint a TimeOut Kézilabda Magazin képviseletében Honvári Jánost [Győr].
A találkozón a MKSZOSZ képviselői bemutatták létrejöttük hátterét, miszerint az elmúlt évek szurkolói kézilabda tornáin vetődött fel a gondolat, hogy a magyar kézilabda szurkolói egyesületek közös érdekképviseletére hozzanak létre egy országos szervezetet, mely a szurkolók jelentős tömegét képviselve folyamatosan közvetíthetne az MKSZ és a szurkolók között. Mindkét fél célja közös: a mindenkori magyar női- és férfi kézilabda-válogatott minél eredményesebben végezzen a világversenyeken, amelyhez a szurkolók minél erősebb buzdításukkal járulhatnak hozzá, utóbbi hatékonyságát a Szövetség pedig szervezési támogatással segítheti. A MKSZOSZ hangsúlyozta, hogy fő céljuk a nemzetközi és hazai válogatott mérkőzéseken való minél egységesebb, minél hangosabb szurkolás megvalósítása. Az MKSZOSZ egy napi szintû, partneri együttmûködést szeretne a MKSZ-szel, melynek során az MKSZOSZ által felmért igényeknek megfelelően az MKSZ - kapcsolatait felhasználva - egy közös szektorba foglalhatna jegyeket a szurkolók számára, amely nagyban javíthatna a szurkolás minőségén és így minden bizonnyal a csapat eredményességén is.
Az MKSZ örömmel vette az MKSZOSZ megalakulását, bízik az eredményes együttmûködésben, nyitott egy Együttmûködési Megállapodás aláírására a szurkolók képviselőivel. A Szövetség előrebocsátotta, hogy az együttmûködés alapja csakis a sportszerû, rendbontásoktól mentes szurkolás lehet, mellyel a szurkolók egyet is értettek. Kökény Beatrix is megerősítette, hogy bizony sokszor a saját bőrén is tapasztalhatta, mennyire sokat is számít egy egységes, hangos szurkolótábor, amely bárhol a világon hazai pályát teremthet, ezáltal gólokat jelenthet a játékosoknak. Kiemelte ugyanakkor azt is, hogy nemcsak a hangerő, a sportszerûség is fontos, egyes játékosok, csapatok, nemzetek szidalmazása nem hozza tûzbe a játékosokat, sőt, negatív hatással is lehet rájuk, nem is beszélve arról, hogy ez nem csak az adott szurkolótáborra, hanem egész országunkra is rossz fényt vet. 
Az MKSZ véleménye szerint a hazai rendezésû mérkőzéseken megvalósítható az MKSZOSZ kérése, így a közeljövőben Veszprémben (Magyarország – Horvátország férfi), Szombathelyen (Pannon Kupa női), illetve Nyíregyházán (Magyarország – Finnország férfi) esedékes mérkőzéseken ki is próbálható, hogy hogyan mûködik a kooperáció. A Szövetség megemlítette, hogy örömmel vennék, ha a jövő évi női junior Eb alatt is hathatós szurkolói támogatás valósulna meg.
A külföldi rendezésû világversenyekkel kapcsolatban a Szövetség véleménye, hogy elvileg a közös szektorba történő jegyfoglalás megoldható, természetesen foglalási és fizetési határidőkkel. Ennek érdekében az MKSZ kijelöl egy felelőst a szövetségen belül, aki a szurkolói szövetséggel való kapcsolattartás felelőse lesz. Az MKSZ elképzelhetőnek tartja azt is, hogy a hazai rendezésû mérkőzéseken jegyár kedvezményt biztosítson az MKSZOSZ tagságába tartozó szurkolói egyesületek tagjainak, továbbá az MKSZOSZ-t saját szponzorai figyelmébe ajánlja, buszos utazások szervezése során igyekszik segítséget nyújtani, ill. szurkolói ankétokon képviseletet biztosítani.
Az MKSZ jegyezte és továbbítani fogja az EHF, IHF felé az MKSZOSZ azon felvetését, miszerint a világversenyek jegy-értékesítése kapcsán érdemes lenne megfontolni a 2006-os futball vb-n tapasztaltakat, ahol nem helyszínekhez rögzítetten, hanem egy-egy csapathoz köthetően lehetett jegy-csomagokat váltani, amellyel a szurkolók garantáltan végig tudták kísérni kedvenceiket a végjátékig és ezzel elkerülhető lenne a papíron csordulásig megtelt, de a valóságban üresen kongó csarnokok esete is.
Mindkét szövetség kifejezte, hogy szükségesnek tartják a folyamatos párbeszédet, így későbbiekben rendszeresen fognak egyeztetni egymással.
A megbeszélés az MKSZ által a 2011-es férfi VB pályázatára készített rövidfilm megtekintésével zárult, melynek elnyeréséhez sok szerencsét kívántak a szurkolók.
Az MKSZOSZ vezetői ezúton is jelzik a magyar kézilabda szurkolóknak, hogy honlapjuk hamarosan elkészül (várhatóan www.kezilabdaszurkolok.hu címen), ahol majd folyamatosan tájékoztatást adnak a közelgő meccsekre vonatkozó információkról, illetve persze ezen információkhoz majd minden kézilabda szurkolói egyesületen keresztül is hozzájuthatnak. Az alapításban nyilvánvalóan nem tudott minden magyar kézilabda szurkolói egyesület résztvenni, így ezúton is várják további szurkolói egyesületek jelentkezését tagsági belépésre (az alábbi elérhetőségeken), hiszen az MKSZOSZ nevében majd csak ezen egyesületek érdekképviseletét tudják vállalni. (Természetesen a magyar válogatottért szorító, határon túli szurkolói egyesületek részvételére is számítanak a szövetségek, az MKSZOSZ neve sajnos cégjogi okok miatt nem kezdődhetett „Magyar”, csak „Magyarországi” előtaggal.)
- Szanyi Tamás, Gyöngyösi KSZK, 30/6768768, tszanyi@freemail.hu,
- Remport Csaba, Veszprémi KFC, 30/4026883, remportcsaba@veszpremkfc.hu 
- Török Tibor, Szegedi KFC, 30/9553217, fanclub@szkfc.hu
- Tóth Tihamér, Csurgói KFK, 30/9583801, csmercurius@freemail.hu
- Getvai József, Dunaferr KSZK, 20/2282835, jgetvai@dunanet.hu
- Vizi Tamás, Győri ETO KSZE, 30/6364589, vizi.tamas@t-online.hu
Mindkét szövetség arra buzdítja a magyar kézilabda szurkolókat, hogy legyenek minél többen a 2008. november 2-án Veszprémben megrendezésre kerülő Magyarország – Horvátország férfi kézilabda EB-selejtező meccsen, támogassák minél hangosabban a magyar csapatot a győzelem érdekében és a szurkolói egyesületek vezetői itt is keressék személyesen az MKSZOSZ vezetőit, hogy a szövetség a szurkolók minél nagyobb rétegeit képviselhesse.
HAJRÁ MAGYAROK!   HAJRÁ MAGYAR KÉZILABDA!!!
Budapest, 2008. október 20.                                                        

                                             

MKSZ

 

MKSZOSZ