Alig múlt 24 éves, de már kétszeres magyar bajnok, háromszoros Magyar Kupa-győztes, EHF Kupa és KEK-döntős, BL-elődöntős, világbajnoki ezüst- és bronzérmes, EB harmadik. Egyéni díjakkal is elhalmozták, hiszen 2003-ban és 2005-ben is a világbajnokság legjobb irányítója lett, sőt 2005-ben megválasztották a világ legjobbjának. A kézilabda világában tombol a Görbe-mánia, nemcsak Magyarországon, hanem szerte Európában, ahol jár, ott sorban állnak az aláírásáért. Köztük a világ leggazdagabb klubjai. Anita mégis Győrben játszik. 2009-ig mindenképp.
– Hogy érzed magad így az alapozás kellős közepén?
– Nagyon fáradt vagyok, de ez ebben az időszakban természetes. Hozzászoktunk már a kemény munkához. Egyre erősebbnek érzem magam, így a kemény edzéseket is egyre jobban viselem. Egyre jobban érzem magam.
– Főleg, hogy most már labdát is foghattok.
– Meglepő módon igen. Az elmúlt évek hasonló időszakában ez abszolút nem volt jellemző. Most a délelőtti futás és kondizás után, délután előkerül a labda, és sokat lövünk kapura is. Ez egy könnyebb helyzet nekünk. Végre nem medicin-, hanem kézilabdával dolgozunk.
– Az edzőmeccsek is korábban kezdődnek a megszokotthoz képest. 29-én a Ferencvárossal játszotok Kunszentmártonban, aztán Erdélybe utaztok.
– Ez így van, de a tétmeccsek is korábban kezdődnek, hiszen szeptember 2-án már bajnokit játszunk, a hónap végén BL-selejtező jön, és ha továbbjutunk, akkor már októberben megkezdődik a Bajnokok Ligája. Nagyon sûrû programunk lesz, de nagyon várom a meccseket, mert kíváncsi vagyok az új csapatunkra.
– Az újaknak – Pálinger, Tomori, Mravikova – hogyan sikerült beilleszkedniük?
– Pálinger Katinak be sem kellett tulajdonképpen illeszkednie, mert régóta ismer szinte mindenkit, és ugye hazajött. Az edzéseken szinte két kézzel szedi le a lövéseinket, szégyelljük is magunkat miatta, és egy kicsit el is vette az önbizalmunkat, de így legalább ő nem szenved önbizalomhiányban, és örülünk is neki, hogy nem az ellenfél, hanem a mi kapunkat védi. A többiek is beilleszkedtek. Együtt szenvedünk most az edzéseken. Mondhatnám „együtt sírunk, együtt nevetünk”. De a beilleszkedéssel itt soha senkinek nem volt problémája.
– Az utóbbi években nem volt jellemző, hogy edzőtáborba utaztatok volna, most pedig egy hetet töltötök el Székelyudvarhelyen. Jártál valaha Erdélyben akár magánemberként, akár játékosként?
– Nem, és én nagyon örülök neki. Már a szezon végén mondták, hogy megyünk Erdélybe, azóta sokszor eszembe jut, és nagy izgalommal várom. Kicsit szégyellem is magam. Mindig vágytam rá, hogy eljussak Erdélybe, de sosem volt rá időm, így nagy öröm, hogy most eljutok oda. Remélem – még ha edzőtábornak is hívjuk – a programba sikerül több kirándulást is becsempészni.
– Romániában már többször is játszottál.
– Igen, az ETO-val kétszer is elbúcsúztattuk a Zilahot, sőt egyszer a románok mostani sztárcsapatát, az Oltchim Vâlceát is. Nem mondom, hogy túl jó élmények voltak, hiszen kifütyültek minket, de a körülményekre – a vendéglátásra, a szállásra, étkezésre - nem lehetett semmilyen panaszunk, és szurkolóink ott is kiálltak mellettünk. De a külföldi mecscseinken nincs idő a városnézésre. Igaz, most – remélem – Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen is nagyon sokan fognak nekünk szurkolni. Ahogy hallottuk, nagyon várnak már minket, mi pedig nem szeretnénk csalódást okozni nekik. Mindent megteszünk, hogy megháláljuk a szeretetet.
– Sztárcsapatok sorával mérkőztök a következő másfél hónapban, aztán kezdődik az erőltetett menet a válogatottban és a klubcsapatban is.
– Igen, rengeteg tétmeccsünk lesz, de ez a dolgunk. A válogatottal jól akarunk szerepelni a világbajnokságon – jó lenne ismét dobogóra állni –, ki kell jutnunk az olimpiára is. Az ETO-val pedig meg szeretnénk ismételni a BL-szereplésünket, meg kell tartanunk a Magyar Kupát, és vissza szeretnének szerezni a bajnoki címet is. Sőt, utóbbit meg is ígérem. Visszaszerezzük a bajnoki tálat.