A Győri Audi ETO KC két klasszisa, Kari Brattset Dale és Estelle Nze Minko is jelölt a Nemzetközi Kézilabda-szövetségnél (IHF) a 2024-es év legjobb női játékosa címre
Hírek
2024 nyarán a Győri ETO KC akadémiáján beindult a Talent Program, mely kiemelten fejleszti a legtehetségesebb akadémistákat. A program szakmai vezetője a több tíz éves tapasztalattal rendelkező Hajdu János. Ennek kapcsán mesélt arról a nagy múltú szakember, mi is történt a kezdetek óta eltelt félévben, és engedett betekintést a kulisszák mögé.
A Győri Audi ETO KC öt játékosa vesz részt válogatott összetartáson 2025. március 3. és 9. között.
Tizenegyedszer csapott össze egymással a Magyar Kupa döntőjében 2025. március 2-án a Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria csapata – a gigászok csatáját végül a fővárosiak nyerték. A találkozó első félidejében egyértelműen a kisalföldiek kontrollálták a játék ritmusát, a 15–10-es fordulás után azonban kétszer is felzárkózott a Fradi, amely az utolsó másodpercekben egyenlített, és 23–23 után hétméteresekkel megnyerte a trófeát.
A Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria játssza ezúttal is a Török Bódog női Magyar Kupa fináléját, amelyet 2025. március 2-án 15.45-től rendeznek a Tatabányai Multifunkciós Csarnokban. A két együttesnek ez lesz a harmadik összecsapása a bányászvárosban rendezett döntőkön.
A Győri Audi ETO KC 2025. március 1-jén a négyes döntőben újonc Moyra-Budaörs Handball legyőzésével jutott be a Magyar Kupa fináléjába Tatabányán. A kisalföldiek az első félidőben hullámzó játékkal hatgólos előnyre tettek szert (19–13), amit a második félidőben kétszámjegyűre növeltek, és végül 38´28-as győzelemmel jutottak be a vasárnapi döntőbe.
A Tatabányai Multifunkciós Csarnokban rendezik meg 2025. március 1-jén és 2-án a Török Bódog női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjét, amelybe a Győri Audi ETO KC mellett az FTC-Rail Cargo Hungaria, a Motherson-Mosonmagyaróvár és a Moyra-Budaörs csapata kvalifikálta magát. A szombati elődöntőben az ETO a Budaörssel, az FTC pedig az MKC-val csap össze.
Harmincadik alkalommal díjazták a város kiemelkedő sporteredményeit elért egyesületeket, sportolókat és sportszakembereket 2025. február 26-án, a Győri Sportcsillagok Emlékeit Gyűjtő Alapítvány által rendezett gálaesten, amelyen a 2024-ben Bajnokok Ligáját nyert Győri Audi ETO KC több kategóriában is elismerést vehetett át.
A Climate Action Kft-vel folytatott együttműködés egyik fő célja a Győri ETO KC sportolóinak edukálása és konkrét lépésekre való „felszólítása” egy környezettudatosabb jövő érdekében. A kampány kiemelten fontos célközönsége a jövő nemzedéke, akik már egy zöldebb gondolkodásmóddal nőhetnek fel. A Climate Action előadásokat tart a Győri ETO KC utánpótlásába tartozó összes fiatalnak és neveli őket egy fentarthatóbb gondolkodásmódra.
Ugyan vasárnap délután még Dániában szerepelt a BL-csoportkörben a Győri Audi ETO KC, 2025. február 25-én már Szombathelyen volt jelenése a K&H női kézilabda liga 22. fordulójában. Az idényt meglepően jól kezdő SZKKA ellen az első játékrész hajrájában sikerült nagyobb előnyt kialakítania a zöld-fehéreknek, akik a 12–20-as félidei eredményt követően egy 8–2-es rohammal lezárták a találkozót, és végül simán nyertek 40–20-ra.